תחתוני מחזור רב פעמיים לנערות

אחד האתגרים המרכזיים שעימם מתמודדות נערות בגיל ההתבגרות (וההורים יחד איתן) הוא המחזור החודשי: מתי יגיע? למה לצפות? האם הוא יקשה על השגרה ואיך שומרים על הכול דיסקרטי? חלק מההכנה היא כמובן לדבר על הנושא ולא להשאיר אותו כטאבו שיגרור הסתרה ופחד, כאשר חלק חשוב לא פחות הוא להכיר את התופעה ואת האמצעים שמטרתם לסייע בהתמודדות עימה.  בדיוק בשביל זה הכנו לכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר על אחד ממוצרי ההיגיינה הנשית החדשים ביותר בשוק – תחתוני מחזור.

איך יודעים שמגיע המחזור הראשון?

אם מתכוננים אליו כמו שצריך, המחזור הראשון דווקא יכול להיות חוויה חיובית ומקרבת, בין הנערה לאימה, לאחיותיה ובינה לבין עצמה. כדי שההגעה שלו לא תתפוס את כולן בהפתעה, כדאי להכיר את הסימנים שמעידים על התקרבותו של המחזור הראשון. הסימנים האלו כוללים לרוב עדויות פיזיות כמו צמיחתו של שיער ערווה, התפתחות השדיים והפרשות כהות יחסית. אלו הן עדויות למוכנות של הגוף לאירוע המתקרב ואין סיבה לדאוג מהן[1]Kidshealth

יתרונות מנצחים – גם לך וגם לסביבה

כולם מרוויחים מהשימוש בתחתוני מחזור – בראש ובראשונה הגוף שלנו, בהמשך איכות הסביבה ואפילו הארנק נותר רגוע ברגע שעול הרכישה הקבוע יורד ממנו. מעבר לעובדה ששימוש בתחתוני מחזור לא דורש ממך דאגה להימצאותם של מוצרי היגיינה אחרים באזור, מדובר על מוצר אקולוגי שאינו מזהם את הסביבה, ניתן לשימוש חוזר ונשמר לאורך זמן. יתרון נוסף של תחתוני מחזור רב פעמיים הוא שהם לאו דווקא חייבים לשמש לתקופת המחזור, והם יכולים להגן גם מפני דליפות אחרות של שתן, הפרשות ואפילו לדימום שלאחר הלידה. השימוש בתחתוני מחזור רב פעמיים לנערות הוא נוח במיוחד כיוון שהוא אינו מצריך התעסקות מיוחדת מלבד לבישה שלהם בעת הצורך והם לא מפריעים או מכבידים על התנועה[2]Healthfab.

האם השימוש בתחתוני מחזור מסוכן?

בניגוד למוצרי היגיינה אחרים כמו טמפונים או תחבושות, השימוש בתחתוני מחזור אינו מעמיד את הגוף בסיכון כיוון שאין כל כניסה של חומרים זרים לתוך הגוף, אין סיכוי ללקות בתסמונת ההלם הרעלי ואין כל חיכוך של אזור איבר המין עם פלסטיק וכימיקלים אחרים שעלולים ליצור גרד, דלקות ותחלואים אחרים[3]Children’s Wisconsin. העניין שמפחיד כל אחת כשמדובר על תחתוני מחזור הוא נושא הספיגה, וגם כאן, תחתוני המחזור נותנים מענה מצוין כיוון שניתן להתאים אותם לרמת הספיגה שלך כמו כל מוצר היגיינה אחר. אם נתייחס לסוגייה השניה שמטרידה הרבה נערות – הדיסקרטיות של המחזור החודשי – חשוב לדעת שתחתוני המחזור מיוצרים מבד נעים ודק שלא יוצר סממנים חיצוניים.

האם אפשר ללכת עם תחתוני מחזור לבית הספר?

בהחלט כן ואפילו מומלץ!

תחתוני מחזור למעשה אינם משנים דבר מסדר היום הרגיל שלנו, כיוון שבכל מקרה אנחנו לובשות תחתונים באופן קבוע. לבישת תחתוני מחזור לבית הספר מאפשרת לנערות להמשיך בשגרה רגילה של לימודים לצד כלל הפעילויות המתלוות אליה – ספורט, משחק, חוגים וכל מה שמעסיק אותן בדרך כלל. מעבר לזה, העיסוק במוצרי הגיינה פולשניים בשטח בית הספר עשוי להיות מביך, מבלבל ואף מפחיד עבור כל נערה שהנושא חדש לה. הספיגה שלהם והנוחות המקסימלית שהם מעניקים הופכים תחתוני מחזור רב פעמיים לנערות, לפתרון המושלם לבית הספר.

אחרי שלמדנו קצת על המחזור הראשון ונגענו בסוגיות שמעסיקות כל נערה ברחבי העולם, כל שנותר לנו הוא לאחל לכן לקבל את המחזור הראשון באהבה ובמוכנות, ולבחור לכן את הגזרה המתאימה ביותר כדי שתוכלו ליהנות מכל היתרונות של תחתני מחזור רב פעמיים.

לקוחה ותיקה של ליליבלום, חובבת מושבעת של כותנה אורגנית, כותבת תוכן וקופירייטרית
×