הסכנות שמתחבאות מאחורי מוצרי היגיינה חד פעמיים

בניגוד למה שהתרגלנו לחשוב, מוצרי היגיינה חד פעמיים גורמים לנזק סביבתי אדיר ואף משפיעים על הבריאות שלנו. לשימוש במוצרים אלו הכוללים בין היתר טמפונים ותחבושות יש מחיר בריאותי, כלכלי וסביבתי שאותו כולנו בסופו של דבר נאצלות לשלם.

למה טמפונים ותחבושות מזיקים לבריאות שלנו?

מרבית מוצרי ההיגיינה הנשית מכילים חומרים רעילים הבאים במגע ישיר עם הפות שלנו ומשפיעים על בריאותינו לאורך זמן. לדוג’, בשמים אשר נעשה בהם שימוש במוצרים ומטרתם לנטרל ריחות למעשה גורמים לנשים רבות לתגובה אלרגית, זיהומים ורגישויות. כותנה מולבנת, ממנה מיוצרים הטמפונים, עשויה להכיל שאריות של חומרי הדברה. מלבד זאת, טמפונים גם פוגעים באיזון הטבעי של הנרתיק מכיוון שהם סופגים כ-30% מהלחות הטבעית שלו.

מה הקשר בין המחזור שלנו לזיהום הסביבתי?

האישה הממוצעת תשליך במהלך חייה כ-10,000 מוצרי היגיינה נשית. מדובר במיליארדי מוצרי היגיינה נשית אשר מוצאים דרכם אל מטמנות ומערכות ביוב ברחבי העולם על בסיס יומי ומייצרים תרומה משמעותית לפליטת גזי חממה וזיהום הסביבה. מרבית המוליכים בהם נעזרות נשים המשתמשות בטמפונים יפלטו בסופו של דבר היישר אל נהרות ואוקיינוסים. הפלסטיק מהם הם עשויים מתפרק לחתיכות קטנות, המכונות מיקרו-פלסטיק ואילו פוגעות במערכות אקולוגיות חיוניות ואף חודרות לשרשרת המזון. זמן ההתכלות של חלק רב ממוצרי ההיגיינה החד פעמיים עומד של כ-500 שנים ואף יותר. 

ומה לגבי העלות הכספית?

האישה הממוצעת מקבלת מחזור חודשי במשך כ-40 שנים לכל אורך תקופת הפוריות (גילאים 12-52). במהלך הזמן הזה היא תרכוש מוצרי היגיינה חד פעמיים בסכום ממוצע של כ- 22,513 ש”ח. נשים רבות אף מדווחות כי המחזור משפיע על האפשרות שלהן לעבוד והן נאלצות להיעדר ממקום העבודה. גם הטיפול בתופעות לוואי הנגרמות עקב המחזור עולה לא מעט ונשים רבות רוכשות מוצרים קוסמטיים לטיפול בפצעי בגרות, משככי כאבים, טיפולים משלימים, גלולות למניעת הריון שמסייעות בהקלה על כאבי מחזור וכמובן שוקולד 😉

למה התחתונים שלנו הם הפתרון האקולוגי המושלם?

התחתונים שלנו עשויים מבד המיקרו-מודל, בד הנחשב לאחד הבדים האקולוגיים ביותר בשוק כיום, הוא קל משקל, נושם ואינו מתכווץ. מיקרו-מודל הינו בד המיוצר משבבי עץ האשור, משאב המתחדש מעצמו ואינו דורש השקיה מרובה. שימוש בתחתוני מחזור מונע השלכת מוצרי היגיינה חד פעמיים המכילים פלסטיק ומזהמים את הקרקע, וחוסך בהוצאה החודשית הגבוהה הנלווית לכך.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

×