5 סיבות לעבור לתחתוני מחזור

דמייני עולם שבו המחזור שלך מגיע באמצע פגישת עבודה או דייט, וכל מה שאת צריכה לעשות זה להמשיך בשלך. בלי לחשוש לקום מהכיסא, בלי להזדרז ללכת לשירותים ולשים תחבושת או טמפון, בלי לבטל ברגע האחרון תוכניות שהיו לך. עכשיו מתבקש לומר שלא צריך לדמיין, ושתחתוני מחזור הם בדיוק הפיתרון. אבל לצערנו, יש נשים שעדיין לא מכירות את כל היתרונות שלהם, ואפילו לא מדמיינות עד כמה החיים שלהן יכולים להפוך נוחים ונעימים יותר. אז ריכזנו עבורכן את 5 הסיבות המנצחות לעבור לתחתוני מחזור:

סיבה #1 – זה פשוט וזה נוח

תחתוני מחזור נוחים לא רק בגלל שהם מאפשרים לך להמשיך בשגרה שלך בלי הפרעות, הם נוחים גם כי קל להתאים אותם אלייך. הם מתחלקים לפי עוצמת הזרימה ולגזרות שונות כך שכל אחת יכולה לבחור את תחתוני המחזור שהכי יתאימו לה ויגרמו לה להרגיש נפלא. הרבה נשים חוששות מתחתוני מחזור כי הן מדמיינות אותם בתור חיתול שמסתובב איתן כל היום, וזה בדיוק הזמן לומר – חיתול זה לא נוח! תחתוני מחזור כן! והסיבה היא ההרכב והמבנה של החומרים שסופגים את הדם ומשאירים אותך באמת רעננה (לא כמו בפרסומות שמראות לנו נוזל כחול וגלגלונים). כלומר, זה לא רק שאת תיפטרי מהעול של ללכת לשירותים אחת לכמה זמן ולהחליף טמפון או תחבושת, את גם יכולה להרגיש עם זה מעולה[1]piedmont.org.

סיבה #2 – כי זה כלכלי יותר

הרבה אנשים שרוצים להיגמל מסיגריות שומעים את המשפט “תחשוב כמה כסף היית חוסך אם היית מפסיק לקנות סיגריות”. ובכן, תחשבי כמה כסף היית חוסכת אם היית מפסיקה לקנות מוצרי היגיינה חד פעמיים! (שתכף נדבר על כמה שהם נוראיים לגוף שלנו). תחתוני מחזור הם מוצר רב פעמי שישמש אותך לאורך המון זמן, ובמיוחד בשביל לשמור עליהם עמידים ויעילים הם מגיעים עם הנחיות פשוטות לשטיפה.

סיבה #3 – כי זה בריא יותר

על ההבדל הבריאותי בין מוצרי היגיינה חד פעמיים מפלסטיק לבין תחתוני מחזור אפשר לכתוב ספר שלם, אבל אם נתקצר לכן זה הולך ככה: בשימוש בתחתוני מחזור את חוסכת לגוף שלך כימיקלים מיותרים באזור הכי רגיש שלך, את חוסכת ללו”ז שלך ביקורים תכופים בשירותים שלא תמיד יהיו נקיים במיוחד, את חוסכת לשינה שלך התעוררויות באמצע הלילה מחשש לדליפות, את חוסכת באופן כללי הרבה מפגשים עם רופאת הנשים שלך שתנסה לתת לך כדורים לריח רע מהנרתיק, דלקות בדרכי השתן ושאר הדברים הכיפים האלה.

סיבה #4 – כי זה ידידותי יותר לסביבה

להחלפה של מוצרים חד פעמיים בתחתוני מחזור יש כמובן גם השלכות חיוביות לסביבה. קודם כל, את תורמת למאבק בייצור חסר תקדים של מוצרי פלסטיק, שבמהלכו נפלטים לאוויר שלנו כל כך הרבה גזים מיותרים. חוץ מזה, את גם מצמצמת באופן משמעותי וקריטי את כמות הזבל הלא מתכלה שנטמן באדמה. והכל רק כי בחרת להיות טובה יותר!

סיבה #5 – כי זה לא רק תחתוני מחזור

לפעמים נהוג לחשוב שאם מוצר מסוים ישמש אותנו רק למטרה ספציפית ומוגבלת בזמן, המחיר שלו לא יהיה שווה את זה. אז אמנם לתחתוני מחזור קוראים תחתוני מחזור, אבל הרשי לנו לגלות לך – גם נשים שסובלות מבריחת שתן נהנות מהיתרונות שלהם, וגם נשים שאוהבות להתאמן בלי לסבול מזיעה מעיקה תוך כדי, וגם נשים אחרי לידה. די ברור לאן אנחנו הולכות עם זה נכון?

מקורות

מקורות
1 piedmont.org
לקוחה ותיקה של ליליבלום, חובבת מושבעת של כותנה אורגנית, כותבת תוכן וקופירייטרית
×