תחתונים ללידה

האגדה מספרת שאם את רוצה שתצא לך בת את צריכה לשכב עם בן הזוג שלך בתנוחה המיסיונרית, ואם את רוצה ילד חכם את צריכה לעשות הרבה אמבטיות בזמן ההיריון ולאכול זיתים. אבל האגדות האלו לא מספרות איך לעשות שלא יגרד לנו בפות או איך מעלימים דימום של אחרי לידה. בשביל זה אנחנו כאן, או יותר נכון – בשביל זה תחתוני לידה קיימים. הם אמנם לא נסיך אבל הם בהחלט יפי תואר.

הכל משתנה 

כמו שכבר יצא לנו להסביר בעבר, בנרתיק יש אוכלוסיית חיידקים קבועה שלא אוהבת שינויים. ואם כן מתרחשים שינויים, יש סיכוי לא רע שנקבל איתותים על כך. למשל, גירודים בפות בהריון הם דוגמה קלאסית לשינוי הורמונלי שיוצר גרד באזור. אבל בהיריון הכל משתנה. המידות, ההעדפות, ההפרשות, החשקים, תדירות הביקורים בשירותים, כמות השיערות, תנוחות השינה ואפילו התקציב שלך. אז למה את נשארת עם אותם התחתונים? תחתוני לידה הם פתרון נעים לתקופת השינויים הזו כי הם סופגים, גמישים ובעיקר – רגישים.

למה לא נוח לנו בגוף אחרי הלידה?

הרבה מהזמן שלנו בהיריון אנחנו מקדישות כדי ללמוד על השינויים שקורים בגוף במהלכו. אנחנו משקיעות שעות בלקרוא חומר על מה נכון ומה לא, מה טוב לתינוק ומה מסוכן. כל סגנון החיים שלנו משתנה בזמן ההיריון ומותאם אליו – וזה ממש בסדר. אבל כמה זמן מתוך זה מוקדש לחשוב על היום שאחרי? [1]nct.org.uk

כמה יצא לך להרהר על איך הגוף שלך הולך להיראות אחרי הלידה? רוב הנשים לא עוסקות בכלל בנושאים האלו בעיקר כי הם מפחידים. כי סימני מתיחה זה “לא אסתטי”, כי משקל עודף כשמו כן הוא – עודף, כי דימומים זה “לא סקסי” וכי בריחת שתן זה כל כך “לא מתאים לגיל שלנו”. אבל ברגע שנבין מה יקרה לגוף שלנו אחרי הלידה, נבין גם למה לא נוח לנו בו. רמז: זה לא בגלל עניינים אסתטיים, זה כי אנחנו לא מותאמות למצב החדש.

מה קורה לנו בגוף אחרי הלידה?

יש המון שינויים שמתרחשים בגוף החל מהלידה ודרך כל תקופת ההנקה. למשל, כיווץ הרחם לאחר לידה זו תופעה מוכרת שמסמנת את תהליך החזרה של הרחם לצורתו המקורית, ולרוב היא מלווה בדימומים ואי נוחות. גם כאן, כמו בהיריון עצמו, נדרש מאיתנו להתרגל לשינויים מסוימים אם בגוף, במצב רוח ובכל דבר אחר. תחתוני לידה נותנים מענה גם לתופעה הזו וגם להרבה אחרות.

אז מה הם תחתוני לידה?

הנה סקופ: אין דבר כזה! אבל רגע, לא עבדנו עליכן מתחילת המאמר, יש פואנטה.
תחתוני לידה הם כל סוג תחתונים שיהיה לך נוח איתם. זהו.

אלה תחתונים שאת יכולה להיות בטוחה שיתמכו בך עם כל מה שההריון והלידה עצמה יביאו איתם. 

אלה תחתונים שישתנו יחד עם הגוף שלך הודות לגמישות שלהם.

אלה תחתונים שיעניקו לך את התחושה הכי נעימה בכל רגע ביום.

כך תבחרי את תחתוני הלידה שלך

הנה 3 כללים שיעזרו לך לבחור תחתונים מושלמים לכל שלב בהיריון, לפניו או אחריו:

  1. רק בד גמיש – כזה שיתאים את עצמו לגוף שלך ולא יכפה עליו גזרה מסוימת. 
  2. בחרי בד נושם – כזה שגם בזמנים שחם וכבד לך, דווקא יצליח לשמור עלייך רעננה והרחק מגירודים. למשל, כותנה אורגנית.
  3. בחרי צבע יפה – מחקרים הוכיחו שלבחירת תחתונים בצבע אהוב יש השפעה על המצב רוח, ושמירה על מצב רוח היא קריטית במיוחד בזמנים של שינויים. אז תבחרי תחתונים בצבע יפה, טוב?

מקורות

מקורות
1nct.org.uk
לקוחה ותיקה של ליליבלום, חובבת מושבעת של כותנה אורגנית, כותבת תוכן וקופירייטרית
×