כיצד עובדת הספיגה בתחתוני מחזור

תחתוני מחזור כבר מזמן הפכו למוצר המועדף על נשים בגיל הפוריות ובכלל על נשים שמעוניינות במוצר נוח ונעים לספיגת דימומים לאחר לידה (יש להיוועץ עם אשת מקצוע מכיוון שישנם מקרים בהם צריך להיות במעקב על כמות וסוג בדימום), על אף שמם תחתוני מחזור מתאימים גם לנשים הסובלות מדליפת שתן או מדימומים וגינליים. בדומה לתחבושות לשימוש חד פעמי גם תחתוני המחזור נחלקים לשתי רמות ספיגה עיקריות – רמה בינונית ורמה גבוהה. 

כיצד לבחור את רמת הספיגה המתאימה לך? 

ימי המחזור הראשונים מאופיינים בזרימה מוגברת, ולכן כדי להבטיח ספיגה מיטבית מומלץ יהיה לבחור בתחתוני מחזור עם רמת ספיגה גבוהה. ככלל, תחתוני המחזור טובים לשימוש עד 12 שעות בממוצע, עם זאת רמת הספיגה של תחתוני המחזור משתנה בהתאם לקצב הזרימה, ולכן מומלץ יהיה להחליף את התחתון אם מתעוררת תחושה של רטיבות. החל מהיום השלישי או הרביעי למחזור קצב הזרימה מתמתן, ולכן בימים אלו מומלץ יהיה לבחור בתחתוני מחזור עם רמת ספיגה בינונית. 

כיצד פועל מנגנון הספיגה בתחתוני המחזור הרב-פעמיים?

מנגנון הספיגה מבוסס על שכבות בד שונות התפורות זו על גבי זו, כאשר השכבה העליונה עשויה מ-92% בד מיקרו מודל ומשמונה אחוזים בד אלסטין. המיקרו מודל שמיוצר מסיבי עץ נעים מאוד למגע על עור הגוף. השכבה הסופגת עשויה ממיקרו פייבר. סה”כ ישנן שלוש שכבות דקות: שכבה חיצונית המאפשרת מעבר מהיר של הדם אל שכבת הספיגה החכמה והותרת האזור הסמוך לעור הגוף יבש, שכבת ספיגה חכמה הלוכדת את הדם ומונעת דליפות ושכבת בידוד המונעת את דליפת הנוזלים והריחות הלא נעימים החוצה וסופחת לחות. שלושת שכבות הספיגה דקות מאוד ואינן נראות או בולטות מעבר לקו התחתונים. 

כמה תחתוני מחזור תצרכי בכל חודש? 

מומלץ להחליף תחתוני מחזור כל 12 שעות, כאשר המחזור הממוצע הוא כארבעה ימים. מכאן שלצורך השלמת מחזור שלם תצרכי להצטייד לכל היותר בשמונה זוגות תחתונים ולכל הפחות בשלושה זוגות – שיכובסו עוד במהלך המחזור. אם אין ברשותך מכונת ייבוש, מומלץ להצטייד בשבעה זוגות לפחות כדי לכסות את כל תקופת המחזור. מומלץ יהיה לרכוש תחתונים בשתי רמות ספיגה כדי להבטיח נוחות בימי המחזור החזקים ובימי המחזור החלשים.

×