כיצד לשמור על היגיינת הנרתיק בקיץ?

גם אם אנחנו ממש אוהבות את הקיץ, השמש, הים והשיזוף, אי אפשר להתחמק מהזיעה. במיוחד במדינה כמו ישראל, שמזג האוויר בה לח כל הזמן, אנחנו חייבות ללמוד להסתגל לתנאים, לשמור על נוחות ובעיקר – לשמור על הגוף שלנו. הרבה לא יודעים, אבל זיעה היא לא רק עניין אסתטי אלא גם עניין בריאותי של ממש. במאמר הזה נבחן את השפעת הזיעה על בריאות והיגיינת הנרתיק ונבין איך אפשר לצמצם את הבעיות שהיא יוצרת.

איך משפיעה הזיעה על הנרתיק?

אזור הנרתיק הוא אזור שמלכתחילה מצויות בו בלוטות זיעה רבות, ועל הריכוז הגבוה שלהן נוסף בקרב הרבה נשים השימוש במוצרי היגיינה כמו תחבושות ומגיני תחתון, שאמנם סופחים את הזיעה, אבל אוטמים את האזור ולכן למעשה מגבירים את ההזעה. גם הבישום שנוהגות החברות להוסיף לאותם מוצרים עשוי לעורר גירוי, לחסום אוויר ולעודד לחות. השילוב בין זיעה לחיידקים מסוימים הוא זה שיוצר את הריח הידוע לשמצה של הנרתיק, וגורם לרבות מאיתנו להרגיש לא בנוח עם הגוף שלהן, כשבסך הכל מתרחש בו תהליך טבעי לחלוטין[1]https://www.cts.co.il. כלומר, הזיעה היא חלק בלתי נפרד ממנגנוני הגוף שלנו, אבל עודף ממנה יכול לגרום לנו לאי נוחות הן אסתטית והן בריאותית.

להתמודד עם מזג האוויר הקיצי בהצלחה

ימי הקיץ לא נחשבים רטובים רק בגלל הזיעה שמאפיינת כל פעילות שאנו עושות במהלכם, אלא גם בגלל אופי הפעילויות. ים ובריכה, האטרקציות המרכזיות של כל משפחה ישראלית בחודשים החמים, הן מילים נרדפות למילה קיץ, ולפעמים גם לבעיות בנרתיק[2]Altman. הסיבה לכך היא הרטיבות אליה נחשף הנרתיק, המגבירה את הסיכוי לדלקת. כדי להימנע ככל הניתן ממצב כזה, מומלץ לדאוג לייבוש מלא של האזור והחלפה לתחתונים יבשים מיד כשמתאפשר.

למרות שאנו שואפות למזער את החשיפה הממושכת של אזור הנרתיק למים, דווקא מי שתייה היא כן חשיפה שנרצה להמשיך ולהגביר. שתיית מים מרובה בימי הקיץ היא לא רק דרך לשמור על מאזן נוזלים חיובי בגוף או להתרענן מהחום הכבד, אלא גם פעולה ששומרת על היגיינת נרתיק תקינה ומפחיתה ריחות לא נעימים[3]www.stonybrookmedicine.edu. ואם דיברנו על מים, זכרו ששטיפה אינטימית צריכה להכיל אך ורק מים. כן כן, המים מהברז, לא שום מוצר אחר שמבטיח לכן שמירה על חומציות כזו או אחרת. כדי להתנקות ביעילות מלכלוך וזיעה הנרתיק שלנו זקוק לשטיפה טהורה של מים ולא יותר מזה.

מרווח נשימה – הבד הנושם שיסדר לך את הקיץ

הדבר שיכול לשמור על הנרתיק בצורה האידיאלית לאורך כל עונות השנה ובעיקר בתנאי מזג האוויר הקיצי, הוא בד נושם. בוודאי שמעתן את המושג בעבר אבל ישנם הרבה סוגים של בדים נושמים ולא כולם מתאימים למשימת ההגנה על האזור האינטימי. אז מי כן? הכותנה האורגנית! כותנה אורגנית היא בד אוורירי שסופג ביעילות זיעה ומעניק תחושה נעימה ורכה על הגוף. זה חומר טבעי שלא מעורר תגובות אלרגיות ואפילו להפך – מגן על הנרתיק מגירויים חיצוניים ע”י ספיגה שלהם. הדרך הכי טובה להשתמש בחומר הזה לטובתנו היא לבחור בתחתונים מכותנה אורגנית, שמסייעים לנו גם בשמירה על היגיינה אינטימית, הימנעות מהזעה וריחות לא נעימים, וגם בשמירה על הסביבה מפני זיהום שמקורו בפלסטיק המוכר לנו ממוצרי ההיגיינה האחרים.

אז אחרי שהבנו מהן ההשלכות של הזיעה באזור הנרתיק, אילו גורמים מגבירים אותה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את הבעיות האלו, כל שנשאר הוא להזכיר ששימוש בתחתונים מכותנה אורגנית והחלפה תדירה שלהם יבטיחו לך ימי קיץ רעננים ובטוחים, ותחושה מלטפת ומפנקת שתלווה אותך בכל רגע.

לקוחה ותיקה של ליליבלום, חובבת מושבעת של כותנה אורגנית, כותבת תוכן וקופירייטרית
×