למה כדאי להפסיק להשתמש בתחתוניות?

תחתוניות חד פעמיות הפכו לפתרון נפוץ עבור נשים שחוות הפרשות מהנרתיק או הכתמה קלה. למרות שהן יכולות להציע הקלה זמנית, שימוש ממושך בתחתוניות יכול להוביל לבעיות בריאותיות רבות. אז מה הופך תחתוניות חד פעמיות לדבר לא בריא ומה ניתן לעשות על מנת לשמור על בריאות הנרתיק?

ה-pH הטבעי של הנרתיק שלנו

לנרתיק שלנו יש סביבה חומצית טבעית שתפקידה הוא להגן על הנרתיק מפני חיידקים וזיהומים שונים. אצל כל אישה רמת ה-pH יכולה להיות מושפעת מכמה גורמים, כולל שינויים הורמונליים, פעילות מינית, תזונה וחשיפה לכימיקלים ומוצרים שונים. כאשר רמת ה-pH מופרעת, יכול להיווצר מצב בו יש צמיחת יתר של חיידקים בנרתיק והופעת פטריה וגינאלית הידועה כקנדידה.

איך תחתוניות פוגעות בבריאות הנרתיק 

תחתוניות חד פעמיות יכולות לפגוע ברמת ה-pH הטבעית שלנו בדרכים שונות. ראשית, הן מיוצרות מחומרים סינטטיים שאינם מנדפים ולא מאפשרים לעור שלנו לנשום. סביבה חמה ולחה היא אידיאלית לגדילת חיידקים מזיקים. בנוסף, הדבק אשר נמצא בחלקה התחתון של התחתונית ומאפשר הצמדה שלה לתחתונים עלול לגרום לגירוי בעור. שימוש ממושך במגני תחתון עלול להוביל להתפתחות וגינוזיס חיידקי, זיהום נרתיק המתאפיין בגרד, צריבה והפרשה לא תקינה.

הפרשות לא מזיקות

הפרשות מהנרתיק הן חלק טבעי ממערכת הרבייה הנשית. תפקידן של ההפרשות הוא לשמור על היגיינת הנרתיק ולהגן עליו מפני זיהומים. כמות ההפרשה, המרקם שלה ואף הריח שלה משתנה בין אישה לאישה. הפרשה תקינה מהנרתיק לרוב תהיה בגוון שקוף או לבן ולא יתלווה לה ריח חזק. עם זאת, אם את חווה שינוי בגוון ההפרשה ובריח שלה חשוב לפנות לרופא על מנת לקבל טיפול.

איך תשמרי על הנרתיק שלך?

דבר ראשון הוא להפסיק את השימוש בתחתוניות חד פעמיות על בסיס יומי. תחתונים מכותנה אורגנית מאפשרים לעור לנשום ומונעים התפתחות בקטריות אשר עשויות להשפיע על ההפרשות מהנרתיק. בניגוד למה שנשים רבות נוטות לחשוב, שטיפה אינטימית למעשה פוגעת באיזון החיידקים בנרתיק.

לסיכום, מגני תחתון חד פעמיים אולי שומרים על התחתונים שלנו נקיים אך למעשה יכולים לפגוע בבריאות הנרתיק שלנו. חשוב מאוד לשים לב להפרשות שלנו ולשינויים בהן. בכמה צעדים פשוטים, כל אישה יכולה לשמור על סביבה נרתיקית בריאה ולמנוע התפתחות של חיידקים ומצבים אשר יובילו לחוסר נוחות מתמשך.

 

בקרי באתר שלנו ועשי את המעבר לתחתונים מכותנה אורגנית. לא רק שהם ירעננו את מגירת התחתונים שלך, הם גם יסייעו לך בשמירה על בריאות הנרתיק שלך.

×