תחתוני מחזור: המהפכה בהתמודדות עם דימום חזק

להרגיש חסרת ביטחון בכל פעם שאת קמה מהכיסא, לשים לעצמך תזכורות בטלפון להחליף טמפון כל שעתיים, להשתמש בכמה מוצרי היגיינה במקביל לאבטחה מירבית, להימנע מפעילויות שעושות לך טוב כי את מפחדת לדלוף – לא לזה התכוונה אמא טבע. נכון, דימום מסיבי הוא לא נעים ובהחלט עניין שצריך לבדוק, אבל זה לא אומר שצריך להפסיק לחיות. כך תעשי את זה:

 איך מגדירות דימום חזק במחזור?

אם תעברו בין מדינה למדינה תמצאו אחוזים שונים של נשים הסובלות מדימום חזק בזמן המחזור, אבל אם ננסה לתמצת את תמונת המצב – עשרות אחוזים של נשים ברחבי העולם חולקות את התופעה הזו. כמובן שהעובדה שזו תופעה נפוצה לא ממש מקלה על ההתמודדות, אבל אתן יודעות – צרת רבים חצי נחמה.

דימום חזק במחזור הוא מצב שבו אנחנו מאבדות כמות דם רבה יותר במשך ימים רבים יותר מהממוצע (בערך יותר משבוע)[1]acog.org. חוץ מעניין הנוחות שמיד נגיע אליו, דימום כבד יכול להזיק לנו מבחינה בריאותית כיוון שהוא יוצר מחסור בברזל, התכווצויות ממושכות, כאבי מחזור ועייפות מתמשכת שמלווה את כל אלו ומקורה באספקת חמצן דלה מדי לתאי הגוף[2]webmd.

מה אנחנו צריכות לעשות כשיש דימום חזק?

קודם כל ולפני הכל – מבינות שזה קורה להרבה מאיתנו, נרגעות וקובעות תור לרופא נשים כדי לשלול מקרים של סיבוכים וכדי להתאים טיפול שיקל על התסמינים שאנחנו חוות.

הדבר הבא שאנחנו עושות הוא אולי המפתח והכלי הכי חשוב שיש לנו כנשים – להקשיב. מה הגוף שלי צריך עכשיו? איך אני יכולה לתמוך בו? אלו שאלות שעושות את כל ההבדל כשמדובר על התמודדויות מהסוג הזה.
אחרי שנרגענו ובדקנו את מה שצריך לבדוק, מגיע השלב שבו אנחנו הופכות את הדימום לעניין שלא מפריע לשגרת החיים שלנו.

אביזרי היגיינה ייעודיים לדימום חזק בזמן המחזור

אז נכון, כל חברה כמעט תציע לנו מוצרים המיועדים במיוחד למחזור מסיבי, אם זה טמפונים גדולים עם ספיגה משולשת או תחבושות אולטרא מגה סופגות. אבל הנה משהו שכדאי לזכור: גם לזה אמא טבע לא התכוונה. והאמת, זה גם לא באמת פותר לנו את כל הבעיות: אנחנו עדיין מרגישות לחוצות, נמנעות, חשופות, מחותלות ובעיקר – לא מתפקדות כרגיל.

תוסיפו על זה את הנזקים הכלכליים והסביבתיים שמלווים את הקנייה והשימוש במוצרי היגיינה חד פעמיים. לא עדיף לפנות לפתרון אחר? כזה שמאפשר לדם המחזור להתנקות מהגוף החוצה בלי לגרום לנו לעצור את הכל? ברור שעדיף.

 הפתרון האידיאלי: תחתוני מחזור

תחתוני מחזור מאפשרים לנו ללבוש תחתונים ומוצר היגיינה ביחד, בלי לחשוב יותר מדי על התאמה בין צורת הכנף של התחבושת לתחתון, או בין סוג הטמפון לפעילות שאנחנו רוצות לעשות. הם סופגים הכל, מכל כיוון, ומגיעים ברמות ספיגה משתנות, גם לדימום כבד מאוד. הם עשויים מבד עדין המחולק לשכבות עם מנגנון שמונע תחושות דליפה ורטיבות, ומעניק תחושה של חיבוק. 

עוד יתרון של תחתוני מחזור לדימום חזק הוא שאם אתן באמצע יום עבודה או מפגש עם חברים, אתן לא צריכות להתעסק עם אמצעים פולשניים ולהרגיש חוסר סטריליות. אתן אפילו תופתעו לגלות (אם עדיין לא שמעתן), שיש לנו תחתוני מחזור שנסגרים מהצדדים עם סוגר כמו של חזיה. ככה שאפילו לא תצטרכו להוריד מכנסיים לגמרי כדי להחליף אותם.

איך נבחר את תחתוני המחזור הכי טובים לדימום חזק?

בדיוק כמו שאנחנו בוחרות הלבשה תחתונה אחרת. כלומר, נסתכל על אותם פרמטרים בדיוק – נוחות, איכות, עיצוב ומחיר, עם תוספת קטנה – ספיגה. עם ההיצע הרחב שיש היום אנחנו יכולות לבחור תחתוני מחזור בדיוק בגזרה האהובה עלינו ובדיוק לרמת הספיגה שאנחנו צריכות.

תחתוני המחזור של ליליבלום עם הספיגה הגבוהה יתנו לך שקט נפשי ויספגו את הדימום בצורה יעילה ומהירה. כל מה שכתוב כאן הוא בגדר המלצה, כי בסוף, היחידה שמחליטה מה הכי נכון לך זו את. אנחנו כאן רק כדי לתת לך את האפשרות להרגיש טוב עם הגוף שלך ובגוף שלך, ולהמשיך לחיות חיים מלאים בכל יום בחודש, בלי הגבלות.

מקורות

לקוחה ותיקה של ליליבלום, חובבת מושבעת של כותנה אורגנית, כותבת תוכן וקופירייטרית
×