הלבשה תחתונה לנשים – כל מה שחשוב לדעת

הלבשה תחתונה היא החברה הכי טובה שלנו בארון, היא מה ששומר על האזורים הכי עדינים שלנו לאורך היום, היא מה שמעניק לנו תחושה בטוחה וכשבוחרים נכון – גם רעננה ונעימה. בדיוק בגלל זה, הלבשה תחתונה היא משהו שכל אחת צריכה לבחור לעצמה, לפי ההעדפות שלה ומה שגורם לה להרגיש מדהים, בלי שום קשר לתכתיבים כאלה ואחרים של החברה או ציפיות של אחרים מאיתנו.

למה חשוב להשקיע בהלבשה תחתונה איכותית?

השקעה בהלבשה תחתונה איכותית נתפסה במשך שנים כאקט של אינטימיות בין בני זוג. אבל מהות המונח איכות השתנתה, וכך גם מה שמניע אותנו לרכוש אותה. היום חשוב להשקיע בהלבשה תחתונה שתעניק לנו נוחות מקסימלית ותשמור על הבריאות שלנו. לכן, יש משמעות גדולה לסוג הבד שאנחנו בוחרות שיעטוף אותנו לאורך היום. תחתוני כותנה לנשים ידועים בסגולות הרבות שלהם הן מבחינת האוורור והנוחות והן מבחינת הנידוף והרכות[1]Green America. (ואם מדברים על תחתוני הכותנה האורגנית שלנו, הם גם הורסים!).

מחקר מעניין מצא שסגנון התחתונים שלנו יכול להשפיע על מצב הרוח שלנו במהלך היום ועל הביטחון העצמי שיסתובב איתנו לכל אורכו[2]Prnewswire. אז אל תתפשרי על תחתונים שלא גורמים לך לחייך ולהרגיש נפלא! המפתח לזה הוא כמובן בחירה נכונה של הלבשה תחתונה איכותית, כדי שתסתובבי בידיעה שיש מי ששומרת עלייך (את!).

 

אחת ולתמיד – איך לכבס הלבשה תחתונה?

נתחיל בזה שהחשיבות של כביסה נכונה מתבטאת לא רק ביתרונות הבריאותיים שתחתונים נקיים מעניקים לנו, אלא גם בעמידות של הבד לאורך זמן. התאמה נכונה של תוכנית הכביסה וחומרי הניקיון ישמרו על הבדים משחיקה והתפוררות שיגרעו מהם גם את כל היתרונות הבריאותיים שלהם על הדרך.

יש הרגל נפוץ שבעקבותיו נשים רבות מקפידות לשטוף היטב את התחתונים המיוחדים שלהן, החוטיני, התחרה ואפילו תחתוני המחזור. אבל כשזה מגיע לתחתונים פשוטים ויומיומיים, הם נזרקים לסל הכביסה יחד עם יתר הבגדים. זו טעות! לא רק הבד העדין לא מחייב כביסה עדינה, גם האזור העדין שהבד מכסה דורש אותה! לכן, מומלץ להקפיד על חומרים עדינים ולא כימיים וקשים כשאנחנו מכבסות את ההלבשה התחתונה שלנו, כשהשלב הבא זה גם להפריד בינה לבין יתר הכביסה.

ההפרדה כמובן צריכה להתרחש לא רק בין הכביסה שלנו לכביסה של שאר דיירי הבית, אלא גם בין ההלבשה התחתונה לביגוד האחר. הפרדת כביסה מאפשרת לשמור על מינון חיידקים נמוך יותר ולהימנע מזיהומים שעלולים להידבק לתחתונים מבגדים אחרים[3]New York Times.

הטיפ הכי חשוב שאפשר לתת על כביסה נכונה של הלבשה תחתונה, היא פשוט להקשיב להוראות. במיוחד היום, כשיש המון סוגים שונים של בדים וייעודים להלבשה התחתונה שלנו, ברוב הפעמים היא גם תגיע עם הוראות שינחו אותנו כיצד לשמור עליה (ועלינו) לאורך זמן.

מתי מגיע הזמן לסט חדש?

נכון שלא מזיק לקנות או לקבל סט חדש של תחתוני נשים לרגל אירוע מיוחד או סתם כדי להתפנק. אבל יש חשיבות גדולה יותר לתדירות שבה אנחנו מחליפות את ההלבשה התחתונה שיושבת לנו בארון[4]Huff Post. מחקרים שערכו מומחים בנושא מצאו שהחלפה של פריטי הלבשה תחתונה אחת לשנה יכולה לחסוך מאיתנו את אי הנעימות וחוסר הנוחות שמביאים איתם זיהומים באזורי המין והשתן. מעבר לזה, כביסה קבועה ויסודית, כמו כל דבר אחר, היא עדיין לא מתכון להגנה מושלמת. הסיבה לכך היא שגם במי הכביסה יש עשרות אלפי חיידקים, וגם אם הקפדנו על כביסה מופרדת לפי ההמלצות, כנראה שעדיין נחשף אליהם בעת לבישה של התחתונים הנקיים.

לסיכום, אם יש מסר אחד שחשוב לנו שתזכרו אחרי קריאת המאמר הזה, הוא שההשקעה בהלבשה התחתונה שלכן חשובה קודם כל בשביל הנוחות, בשביל הבריאות ובשביל המצב רוח. רק אחר כך, אתן יכולות להתחיל לחשוב על מישהו אחר.

לקוחה ותיקה של ליליבלום, חובבת מושבעת של כותנה אורגנית, כותבת תוכן וקופירייטרית
×